Kulowe zawory ze stali kwasoodpornej

Kulowe zawory ze stali kwasoodpornej

Kulowe zawory ze stali kwasoodpornej NAVAL i VEXVE są przystosowane do pracy z różnorodnymi mediami przemysłowymi. Stosować je można do olei , powietrza i innych cieczy czy gazów, które nie uszkadzają zaworu przy ciśnieniach i temperaturach podanych na wykresie poniżej.
BUDOWA I DZIAŁANIE
Korpus zaworu jest całkowicie spawany tworząc jedną całość. Uszczelnienie kuli wykonano z teflonu specjalnie wzmocnionego grafitem, który zachowuje trwałość, nawet podczas częstych zmian położenia kuli będąc równocześnie odpornym na agresywne związki chemiczne i zanieczyszczenia. Podkładka sprężysta dociskając uszczelnienie teflonowe do powierzchni kuli wyklucza ryzyko nieszczelności nawet przy występujących uderzeniach hydraulicznych. Trzpień zaworu, wykonany ze stali kwasoodpornej, uszczelniony jest dwoma O-ringami z FPM (Vitonu), z których górny (dla zaworów DN < 65) lub obydwa (dla DN > 65) mogą być wymieniane.
CHARAKTERYSTYKA
Zawory kulowe NAVAL i VEXVE ze stali kwasoodpornej to zawory odcinające. Dopuszcza się dwa stany pracy zaworu: całkowicie otwarty lub całkowicie zamknięty. Zawory te nie wymagają obsługi technicznej, konserwacji, smarowania ani regulacji, a dzięki optymalnej konstrukcji są z powodzeniem eksploatowane przez wiele lat. Konstrukcja korpusu pozwala na przenoszenie bardzo dużych naprężeń ściskających ( 300 N/mm2 ) bez zakleszczania kuli, co ma szczególne znaczenie w sieciach ciepłowniczych. Zawory są łatwe do montażu i izolacji – nie wymagają dodatkowych prac. Charakteryzują się stosunkowo niskim ciężarem i niewielkimi gabarytami. Łatwo daje się zainstalować różnego rodzaju napędy i ich sterowanie a zamykanie i otwieranie zaworu nie wymaga dużych sił, a demontowalna dźwignia zaworu może być zdemontowana, obrócona o 180° i zamontowana w nowej pozycji.
W tabelce poniżej przedstawiono współczynniki Kvs omawianych zaworów
Współczynniki Kvs zaworów
Dn [mm] 10-15 20 25 32 40 50 65 80 100 125 150 200 250
Kv [m3/h] 6 14 26 41 67 105 182 315 420 650 1070 1420 2620
Obszar pracy zaworu w zależności od temperatury i ciśnienia (nie dla pary).

ABY UZYSKAĆ KARTY KATALOGOWE I RYSUNKI TECHNICZNE SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

alucentrum@alucentrum.pl